174. Sayı / Feyz'den

Miladi takvime göre 2005’in son ayında derginiz FEYZ’in, feyzinizi inşallah artıracak yeni konularla yanınızda olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Yaşlı dünyamızdaki Kıyamet alametlerinin sıklaştığı bu dönemde siz değerli “dostlarımızı” uyarmayı bir vazife bilerek, kıyametle ilgili konuları işledik. En güvenilir kaynakların yardımıyla Peygamber efendimizin (sav) hadisleri ışığında kıyamet öncesi meydana gelecek olan olaylarda öne çıkan şahsiyetleri “kim bu adamlar” başlığıyla sunduk.

İmam Rabbani hazretlerinin kötü ilim adamlarını konu edinen yazısını, günümüze ışık tutması sebebiyle sayfalarımıza taşıdık. Gerçekten de son derece hassas olan İslami konularda her kafadan bir sesin çıktığı, “ağzı olanın konuştuğu”, makam, mevkii, şöhret tutkusuyla dolu sözde ilim adamlarının iğrenç açıklamalarının sıkça duyulduğu bugünlerde İmam Rabbani hazretlerinin yazısı daralan yüreklerimize bir ilaç olmaktadır.

Cemil Meriç’in kızı Sosyolog Prof.Dr. Ümit Meriç ile inanç konusunda güncel meselelere değinen röportajımızı ilgi ile okuyacağınızdan eminiz. 

Yine, Alternatif tıp olarak bilinen bitkisel tedavi yöntemlerinden biri olan yulaf bitkisinin faydalarını Kadiri büyüklerinden Faik Efendi kaleme aldı. Yulafın tarifleri ile yapılan besinlerden  epeyce faydalanacağınıza kuşkumuz yok.

Günümüz insanının en büyük problemlerinden olan güleryüzlü olamamayı ve mütevazilikten uzak bir hayat sürmeyi konu edinen yazılarımız, uzmanların kaleminden sayfalarımızda yer almaktadır. 

Peygamber efendimizin (sav) bizlere kutsal birer emaneti ve kıyamete kadar kesilmeyecek tek nesil olan Peygamber Çocukları’nı hemen hemen her sayıda konu edinmeyi bir vazife biliyoruz. Bizi Peygamber efendimize (sav)’e dolayısıyla Allah’a (cc) yaklaştırmaya vesile olması sebebiyle kıyamete dek kesilmeyecek olan bu mübarek nesil ile alakalı ne kadar yazı yazsak azdır, diye düşünüyoruz. Bu nedenle, rahmetli Seyyid Ahmed Arvasi’nin henüz lise öğrencisi olan torunu Seyyid Abdülkadir Bey’i gündemimize taşıdık. 

Aile bölümümüzde yuva yıkan yanlışlar ile kadın psikolojisi üzerinde durduk. Özellikle mümin erkeklerin bu yazıları dikkatlice okumalarını tavsiye ederiz.

Yoğun ilgi gören Peygamberimizden (sav) sağlık tavsiyelerine bu sayıda da devam ediyoruz. Modern tıptan faydalanmakla birlikte bugün Batı’nın dahi kıymetini anlayarak büyük rağbet ettiği bitkisel tedavi yöntemlerine karşı kayıtsız kalmak herhalde doğru olamayacaktı. Hele hele Peygamber efendimizin (sav) bu konudaki mübarek sözlerinden haberdar olmamak,  Müslümanlar için önemli bir eksiklik olurdu. 

Kıyamet öncesi tüm insanlığın İslam’la şerefleneceği günlere doğru adım adım ilerlerken derginiz Feyz vesilesiyle feyziniz bol olsun değerli dostlar…