Feyz Dergisi

24 Haziran Türkiye İçin Dönüm Noktasıdır / AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş

24 Haziran Türkiye İçin Dönüm Noktasıdır / AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş

Tarih: 2018-06-02

Sayın Başkan, AK PARTİ - MHP - BBP, Cumhur İttifakı hakkında değerlendirmenizi alabilir miyiz, süreci nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye bu dönemde çok önemli bir süreçten geçiyor. 24 Haziran seçimleri, Türkiye’nin gelecek yüzyılını şekillendirecek çok önemli bir seçimin eşiği. Türkiye bu eşiği aştığı zaman, inanıyorum ki, belki 200-300 yıllık bir birikimin sonucunda geleceğe yürüyeceği bir kapıyı aralamış olacak. Türkiye, Osmanlı’nın çöküşünden başlayarak bugünlere kadar olan süreç içerisinde, maalesef, dış güçlerin baskısı altında kalmak suretiyle kendi ayakları üzerinde durma noktasında çok ciddi sıkıntılı süreçler yaşamış.

AK Parti iktidarları döneminde Türkiye’nin kazanımlarına baktığımız zaman, Türkiye çok ciddi mesafeler kat etti; sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, milli savunma alanında, tarımda… Ve siyasi olarak da kendi coğrafi konumu itibarıyla bölgesinde ciddi söz sahibi olan bir ülke konumuna geldi. Türkiye, terör örgütlerine karşı gerek Fırat Kalkanı Operasyonu gerekse Afrin-Zeytin Dalı Operasyonuyla küresel güçlere rağmen çok ciddi bir mücadele verdi.

Eğer Türkiye kendi insansız hava araçlarını (silahlı-silahsız) üretememiş olsaydı oralarda bu başarıları elde etme noktasında zorlanabilirdik.

1974’te Kıbrıs Barış Harekâtı’nda dışa bağımlı bir Türkiye’nin savaşın en sıkıntılı noktalarında nasıl tek başına kaldığını, dışa bağımlılığın getirdiği sıkıntıları nasıl yaşadığını canlı olarak yaşadık.

Devamını dergimizden okuyabilirsiniz.

Abone olmak için lütfen tıklayın


Son Eklenen Yazılar

Hikmet Ehli Olmadan İdeal İnsan Olunamaz/ Şenel İlhan Beyefendi’nin Sohbetinden

“İnsanları Rabbin’in yoluna hikmetle ve güzel öğütlerle davet et.”1 Bu ayette Rabbimiz açıkça, İslam’ı tebliğ ile vazifeli kimseler hikmet ehli olmalı veya hikm...

İslam İktisadı Ve Güncel Boyut / Prof. Dr. Ahmet Tabakoğlu

İslam, insanı inşa ederken hukuk-ahlak dengesini nasıl kurar? Hz. Peygamber (s.a.v.) “Ben, güzel ahlâkı (mekârimü’l-ahlâk) tamamlamak için gönderildim.”(1) ve “...

Vicdan Aydınlığında Yol Almak / Doç. Dr. Adem Ergül

Hayat serüveninin, yapayalnız yürünebilecek derecede emniyetli ve rahat bir yolculuk olduğu söylenebilir mi? Elbette böyle bir iddia hayat gerçekleriyle bağdaşmayac...